Ako vybrať plávaciu vestu

Chcem si kúpiť alebo potrebujem si kúpiť vestu na vodu , ale akú? 

Pokúsim sa Vám pomôcť pri rozhodovaní. Je viacero otázok, ktoré kladiem svojim zákazníkom pred kúpou:

Na čo plávaciu vestu potrebujem?  

Z akého materiálu chcem vestu?

Akú veľkost?

Začnime otázkou na čo potrebujem plávaciu vest.

Je viacero použití, ja sa konkrétne stretávam s použitím:

Vesta na skúter:  Povinnou výbavou na skúter by mala byť určite vesta, ktorá vás ochráni pri náraze, alebo pri páde. Preto tieto vesty musia byť certifikované EN393  pre  športové použitie s výtlakom 50N . Tieto vesty majú zapínanie v predu, alebo na bočnej strane a sú vybavené uchytom na vypínačku. 

Vesta na lyžovanie alebo wakeboarding: Tu nájdete vesty buď certifikované EN393 alebo ochranné , ktoré sú tenšie a sú určené hlavne pre pretekárov alebo a pokročilých jazdcov. 

Univerzálne, turistické plávacie vesty - všetky tieto vesty sú certifikované s výtlakom 50 N určené pre športové použitie, nemajú zips a sú nastaviteľné na rôznu veľkosť. 

Z akého materiálu sú vyrobené?

Vesty sú buď neoprénové alebo nylónové. Neoprénové vesty sú príjemnejšie na telo , zohrievajú a ochraňujú pred vetrom. Nylónové vesty sú ľahšie a rýchlejšie schnú. 

A akú veťkosť?  

Plávacia vesta má byť tesne na telo. Je potrebné si odmerať obvod hrudníku a vedieť váhu , potom si pomôcť s tabuľkou veľkostí , ktoré určuje výrobca, ale podľa skúseností vyberajte o číslo vačšiu.

V prípade ak by Vám veľkosť vesty nebola dobrá , môžete ju vrátiť, alebo vymeniť. A taktiež máte u nás možnosť prísť a vyskúšať osobne.